107,6 FM

Branża ecommerce a program do fakturowania – o czym warto pamiętać?

W przypadku prowadzenia działalności biznesowej trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiedni program do faktur. Co ważne, jego funkcjonalność nie powinna być ograniczona jedynie do wystawiania standardowych dokumentów sprzedażowych. Dynamiczny charakter wolnego rynku w XXI wieku sprawia, że aby osiągnąć sukces biznesowy, trzeba każdego dnia wspierać się nowoczesnymi technologiami. Jest to niezbędne szczególnie w przypadku branży ecommerce. W tym segmencie rynkowym od sposobu wykorzystania oprogramowania komputerowego zależy w dużej mierze to, czy przedsiębiorstwie będzie w stanie szybko i sprawnie realizować usługi będące przedmiotem działalności.

Program do faktur dla ecommerce – jakie funkcjonalności powinien zawierać?

Jeśli chodzi o program do faktur dla przedsiębiorstw działających w obszarze handlu internetowego, to głównym kryterium podczas jego wyboru powinna być różnorodność opcji. Jeśli z jego pomocą możliwe jest wystawianie różnego rodzaju dokumentów (oprócz standardowych faktur sprzedażowych, faktury proforma czy dokumenty korygujące to absolutne must have) oraz możliwość wyboru różnych języków.

Ważna jest także możliwość umieszczenia własnego logo na fakturze oraz doboru szablonu faktury zgodnie ze stylem reprezentowanym przez dane przedsiębiorstwo. Jest to niezbędne szczególnie w przypadku branży ecommerce, gdzie przedsiębiorstwo często realizuje usługi na odległość, bez bezpośredniego kontaktu z klientem poprzez placówkę stacjonarną.

Co jeszcze jest ważne w przypadku programu do fakturowania w branży ecommerce?

Program do faktur ecommerce – nowoczesne technologie to podstawa

Ciekawym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw działających w obszarze handlu internetowego jest tzw. integrator ecommerce. Funkcjonalność ta wchodzi w skład popularnego systemu komputerowego do fakturowania, jakim jest wFirma.pl.

Na czym polega to działanie? Wbrew pozorom, mechanizm tego rozwiązania powinien być zrozumiały nawet dla tych osób, które nie mają zaawansowanej wiedzy na temat nowoczesnych technologii internetowych.

Integrator e-commerce to nowoczesny moduł, dzięki któremu możesz sprawnie zarządzać sprzedażą w internecie. Narzędzie to pozwala na integrację z takimi najpopularniejszymi platformami do sprzedaży online jak między innymi:

  • Allegro

  • Google Shopping

  • Amazon

  • Arena

  • Empik

  • Ebay

W efekcie nawet lokalny przedsiębiorca uzyskuje dostęp do wielomilionowego rynku z całego świata. To jeszcze nie wszystko, ponieważ z użyciem integratora możliwe połączenie się z usługą eFaktoring (sposób finansowania, który pozwala na uniknięcie problemów z utrzymaniem płynności finansowej na odpowiednim poziomie), SMS API (automatyczne powiadomienia dla klientów za pomocą wiadomości SMS) oraz automatyzacja procesów prowadzących do finalizacji transakcji zakupowej.

Możliwość przeprowadzenia w prosty sposób integracji danych, wraz z przejrzystym interfejsem, łatwością obsługi, możliwością wystawiania różnych typów faktury itd. sprawia, że wFirma to oprogramowanie księgowe, z którego powinna skorzystać właściwie każda firma w branży ecommerce.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że program do fakturowania w dwudziestym pierwszym wieku przestaje być jedynie prostą aplikacją służącą do buchalterii. Możliwe – z jego użyciem – również planowanie zadań, ustalanie harmonogramów, a nawet dotarcie do szerokiego grona klientów z całego świata. Dzięki temu nawet niewielkie przedsiębiorstwo uzyskuje szanse na dynamiczny rozwój.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama