107,6 FM

Prof. Celina Olszak: Uniwersytet Ekonomiczny chce kształtować absolwentów przez dialog i współpracę

– Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach chce kształtować absolwentów przez dialog i współpracę – powiedziała w Radiu eM rektor prof. dr hab. inż. Celina Olszak. Uczelnia właśnie świętuje jubileusz 85-lecia.

Prof. Celina Olszak: Uniwersytet Ekonomiczny chce kształtować absolwentów przez dialog i współpracę
Radio eM

– 85 lat to piękny jubileusz skłaniający do dumy, ale i refleksji – mówiła pani rektor w „Rozmowie poranka” Radia eM. – Misją Uniwersytetu Ekonomicznego jest pokazanie, że na uczelni studenci są wolni, ale wartość czerpią z korzenia, jaką jest Alma Mater. Spotykają tutaj swojego mistrza, z którym się związują być może na całe życie. Stawiamy na rozwój indywidualny, ale rozwój też przez dialog, współpracę – dodała, przypominając hasło jubileuszu „Siła w jedności”.

Prof.  Celina Olszak zwróciła uwagę, że UE należy do czołówki polskich uczelni ekonomicznych. Podkreśliła, że o ile w latach ’90 ubiegłego wieku powstawało szereg mniejszych prywatnych uczelni, ponieważ był na nie popyt, o tyle ostatnio ich ubyło, gdyż rynek je zweryfikował.

– Nauka, edukacja to sektor, który może dokonać autentycznej transformacji regionu – powiedziała prof. Olszak, odnosząc się do przemian, jakie zachodzą na Górnym Śląsku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..