107,6 FM

Region. Zamiast wyrzucić, można oddać. Drugie życie choinek świątecznych

Co zrobić z choinką po świętach? W wielu miastach regionu trwają specjalne zbiórki, dzięki którym drzewko może zyskać drugie życie.

Zamiast wyrzucić można oddać. Wiele miast w województwie śląskim zbiera poświąteczne choinki. W Rudzie Śląskiej świąteczne drzewka zostaną posadzone na miejskich skwerach i w parkach. - Choinki można oddawać do końca stycznia m.in. do Biura Utrzymania Zieleni przy ulicy Janasa" mówi Justyna Warzynczok, koordynatorka akcji:

Choinki, które są zadbane i mierzą maksymalnie 170 cm można oddać też w Bytomiu. O szczegółach mówi Tomasz Sanecki z Urzędu Miasta w Bytomiu:

Zbiórka potrwa do końca stycznia. Choinki trafią do szklarni, a w przyszłości pojawią się na miejskich skwerach i w parkach. Z kolei w Chorzowie akcja zbierania poświątecznych drzewek rozpocznie się 17 stycznia. W tym przypadku drzewka będą odbierane spod domów mieszkańców.  - Szczegółowe informacje znajdują się na stronie odpady.chorzow.eu - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy chorzowskiego Urzędu Miasta:

Choinki może także oddawać do Punków Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Za wyrzucenie drzewka w inne miejsca grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Region. Zamiast wyrzucić, można oddać. Drugie życie choinek świątecznych   W Rudzie Śląskiej świąteczne drzewka zostaną posadzone na miejskich skwerach i w parkach foto/Justyna Wawrzynczok/ BIURO UTRZYMANIA ZIELENI

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama