107,6 FM

Chorzów. "Aktywny Śląski" - bezpłatne zajęcia na Stadionie Śląskim

Bieganie, nordic walking, trening funkcjonalny, zumba oraz tabata - to bezpłatne zajęcia organizowane na Stadionie Śląskim. Uczestnikami mogą być zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i początkujący.

Treningi odbywają się przez cały rok, od stycznia do grudnia. Organizowane są na obiektach i terenie przylegającym do Stadionu Śląskiego. Zbiórka ma miejsce w recepcji Stadionu Śląskiego (wejście od strony promenady J. Ziętka). Każdy uczestnik może nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy, skorzystać ze stadionowej szatni oraz parkingu. - Akcja "Aktywny Śląski" jest skierowana zarówno do młodych osób, jak i seniorów. Nieważny jest poziom sportowy uczestnika, ponieważ każdy znajdzie zajęcia dla siebie. W tym roku w treningach wezmą udział nasi ambasadorzy, lekkoatletyczni mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Myślę, że będzie można się od nich wiele nauczyć - mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów. Za nordic walking odpowiada Katarzyna Wolniewicz, która może się poszczyć m.in. 1. miejscem w mistrzostwach Europy w nordic walking na 5 km oraz zdobyciem pucharu Europy na dystansie 10 km. Pod jej kierunkiem można ćwiczyć w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.

Nad treningami biegowymi sprawuje pieczę August Jakubik, który ukończył 68 ultramaratonów oraz 151 maratonów. Jest brązowym medalistą mistrzostw świata w biegu 48-godzinnym z rekordem Polski 370 km 381 m. Na zawodach i treningach przebiegł ponad 140 tys. km. Treningi biegowe odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.

Andrzej Zuber prowadzi zajęcia tabaty oraz zumby. To instruktor, który swoją energią i entuzjazmem do ćwiczeń potrafi zarażać nawet najbardziej oporne osoby. Zumba odbywa się w każdą środę o godz. 19.30, natomiast tabata - w każdy piątek o godz. 17.

Trener Kamil Rochalski to współorganizator cenionego na Śląsku ekstremalnego biegu z przeszkodami Szturm Śląski. Trening funkcjonalny z jego udziałem odbywa się w każdy poniedziałek o godz. 18 oraz w sobotę o godz. 12.

- Zamierzamy również edukować uczestników akcji, dlatego raz na kwartał zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których specjaliści podzielą się swoją wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia - dodaje J. Widera.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: aktywnyslaski.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama