107,6 FM

Region. V LO w Bielsku Białej, Mickiewicz w Katowicach i Frycz w Rybniku - to trzy najlepsze licea w województwie śląskim

V LO w Bielsku Białej, Mickiewicz w Katowicach i Frycz w Rybniku - to trzy najlepsze licea w województwie śląskim, według najnowszego rankingu "Perspektyw". Gratulacje szkołom złożyła Śląska Kurator Oświaty, Urszula Bauer.

V liceum Ogólnokształcące w Bielsku Białej to najlepsze liceum na Śląsku. W badaniu brane są pod uwagę przede wszystkim wyniki maturalne i osiągnięcia olimpijskie uczniów. Z sukcesu szkoły cieszy się jej dyrektor Marek Myśliński:

Kolejne miejsca w rankingu zajęły III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach oraz II LO  im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku.

Śląska Kurator Oświaty, Urszula Bauer informuje, że kryteria brane pod uwagę w rankingu czyli wyniki maturalne i olimpijskie osiągnięcia uczniów, to nie jedyne zadania stawiane szkołom:

Sukcesy na tych polach odnoszą również placówki nie znajdujące się w czołówce rankingów. W województwie śląskim absolwenci szkół podstawowych mają do wyboru prawie 290  liceów i ponad 230 techników. Wśród techników najwyżej uplasowało się Technikum nr 4 w Jastrzębiu Zdroju.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama