107,6 FM

W lutym ingres bp. Wiesława Lechowicza do katedry polowej w Warszawie

Nowy biskup polowy zamierza swoją posługę rozpocząć od odwiedzin żołnierzy broniących naszej wschodniej granicy.

Nowy biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz pochodzi z diecezji tarnowskiej. O jego mianowaniu przez papieża Franciszka do tej posługi pisaliśmy tutaj:

Ingres bp. Lechowicza do katedry polowej w Warszawie odbędzie się 12 lutego o godz. 11. Uroczystości odbędą się z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchia.

"Z pokorą i posłuszeństwem przyjąłem decyzję Ojca Świętego Franciszka, który mianował mnie biskupem polowym Wojska Polskiego. W tym wyjątkowym dla mnie czasie proszę wszystkich o modlitwę. Zwracam się z tą prośbą bezpośrednio do tych, z którymi jestem blisko związany dotychczasową posługą biskupią - tworzących wspólnotę diecezji tarnowskiej i środowisko polonijne. Polecam się szczególnie modlitwie żołnierzy, duszpasterzy i wiernych Ordynariatu Polowego, bym pełnił wśród Was powierzone mi obowiązki w duchu służby, z wiarą i miłością wobec Boga, Kościoła, Ojczyzny i Wojska Polskiego" - mówił nowo mianowany biskup polowy WP.

Biskup nominat liczy na modlitewne wsparcie, a o tę modlitwę w jego intencji prosił także tarnowskich diecezjan bp Andrzej Jeż: Biskup Andrzej Jeż prosi diecezjan o modlitwę w intencji bp. Wiesława Lechowicza

Swoją posługę bp Lechowicz zamierza rozpocząć od odwiedzin u żołnierzy broniących naszej wschodniej granicy. "Przede wszystkim chciałbym w pierwszym dniu po ingresie udać się na granicę polsko-białoruską, bo tam rzeczywiście żołnierze potrzebują wsparcia i chciałbym ich o takim wsparciu i bliskości zapewnić. Natomiast w późniejszym czasie chciałbym jak najszybciej odwiedzić wszystkie jednostki parafialne, spotkać się z księżmi kapelanami pracującymi na terenie Polski, nawiązać kontakty z księżmi pracującymi na misjach" - powiedział bp Lechowicz diecezjalnemu radiu RDN Małopolska.

Nowy biskup polowy Wojska Polskiego ma 59 lat. Biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej był przez ponad 14 lat, z czego ponad 10 lat pełni funkcję delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama