107,6 FM

Z dniem 31 stycznia wiceminister Gadomski odchodzi z resortu zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował wiceministrowi Sławomirowi Gadomskiemu za dotychczasową pracę w Ministerstwo Zdrowia. Poinformował, że z dniem 31 stycznia Gadomski kończy pracę w resorcie zdrowia.

"Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz Ministerstwa Zdrowia dla ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia" - napisał Niedzielski w piątek na Twitterze.

Gadomski ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. Ma 10-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń, w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi. W latach 2016-2018 jako zastępca dyrektora, kierował pionem zarządzania i finansów w największym instytucie badawczym w Polsce - Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie odpowiadał przede wszystkim za skuteczną restrukturyzację finansową.

Od czerwca 2018 r. jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Od początku pracy w resorcie w nadzoruje i koordynuje wszystkie działania resortu w zakresie kompleksowej reformy polskiej onkologii.

Do jego zadań w ministerstwie należy także m.in. inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie zadań wykonywaniach przez: Departament Budżetu i Finansów, Departament Nadzoru i Kontroli oraz Departament Oceny Inwestycji. Nadzoruje też wszystkie inwestycje MZ oraz podległe resortowi instytuty.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama