107,6 FM

16.01.2022 | Róbcie wszysko cokolwiek wam powie

Pierwszy cud mesjański - przemiana wody w wino - mówi nam o obfitości, hojności i dobroci Boga.

 

16.01.2022 | Róbcie wszysko cokolwiek wam powie  

Wówczas narody ujrzą twą sprawiedliwość i chwałę twoją wszyscy królowie. I nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana określą. Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga. Nie będą więcej mówić o tobie «Porzucona», o krainie twej już nie powiedzą «Spustoszona». Raczej cię nazwą «Moje w niej upodobanie», a krainę twoją – «Poślubiona». Albowiem spodobałaś się Panu i twoja kraina otrzyma męża. - Razem z siostrą Joanną Nowińską cieszymy się, że jesteśmy włączenie w obietnice, jakie Bóg daje Jerozolimie.

 

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. - siostra Joanna Nowińska wyjaśnia słowa św. Pawła do Koryntian o różnorodności darów duchowych.

Wesele w Kanie Galilejskiej miejscem pierwszego cudu mesjańskiego. Czy Jezus został przez Maryję przymuszony do przemiany wody w wino? Dlaczego cud ten zobaczyli tylko najbliżsi Jezusa? Miedzy innymi na te pytania odpowiada dr Maria Miduch.

 

Odnaleźć piękno w sprawach zwykłych? Na początek okresu zwykłego w Roku Liturgicznym szukamy świątyń, które niczym nie zachwycają, nie znajdziemy w nich wybitnych dzieł sztuki, a jednak są dla nas wyjątkowe i cenimy je w sposób szczególny.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.