107,6 FM

Zgodnie z wolą Jezusa

W warszawskiej parafii Bogurodzicy Maryi działa dziesięć kół koronkowych. Ich członkowie już od czterech lat wypraszają zmiłowanie dla siebie i całego świata.

Koło koronkowe tworzy dziewięć osób. Każdy z członków modli się codziennie Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz jednym dniem Nowenny do Bożego Miłosierdzia. W parafii Bogurodzicy Maryi przy ul. Powstańców Śląskich nieustanna modlitwa trwa już od czterech lat.

- Tym sposobem każdego dnia, jak prosił s. Faustynę Pan Jezus, zdroje łask spływają na "całą ludzkość, a szczególnie wszystkich grzeszników”, "dusze kapłańskie i zakonne”, "dusze pobożne i wierne”, "pogan i tych, którzy jeszcze Mnie nie znają”, "braci odłączonych od Kościoła”, "dusze ciche i pokorne oraz dusze małych dzieci”, "dusze, które szczególne czczą i wysławiają Miłosierdzie Moje”, "dusze, które są w więzieniu czyśćcowym” oraz "dusze oziębłe” - wyjaśnia s. Marietta ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, pomysłodawczyni i propagatorka modlitewnej inicjatywy.

Modlitewną wspólnotę tworzy 90 osób. - Wśród nich są młode małżeństwa, osoby pracujące, seniorzy czy chorzy sąsiedzi, którzy o własnych siłach nie mogą już przyjść do Kościoła. Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. Jedno Koło Koronkowe powstało na przykład zaraz po ogłoszeniach na niedzielnej Mszy św. - mówi siostra.

Apostołowie miłosierdzia mają za zadanie nie tylko wielbić Boże Miłosierdzie, szerzyć jego kult, wymieniać raz w miesiącu dniami Nowenny, ale także świadczyć miłosierdzie bliźnim. - W parafiach, w których od lat działają Koła koronkowe ich członkowie angażują się posługę w parafii np. prowadząc adorację Najświętszego Sakramentu, czy dzieła miłosierdzia. Raz w miesiącu członkowie kół uczestniczą w spotkaniach modlitewno formacyjnych – wyjaśnia siostra Marietta.

Bemowska parafia jest jedną z pierwszych w Warszawie, w których zakorzeniła się modlitewna inicjatywa. Obecnie działa tu dziesięć Kół koronkowych, na razie tylko dla osób dorosłych. - Jeśli znajdą się chętni, podobnie jak w inny diecezjach, uruchomimy także Młodzieżowe i Dziecięce Koła koronkowe - mówi siostra.


Więcej o kołach koronkowych można będzie przeczytać w nr 4 warszawskiego "Gościa Niedzielnego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama