107,6 FM

Paweł Musiałek: W raporcie Klubu Jagiellońskiego rząd dostał niską ocenę, ale nie rewolucyjnie niską

– W najnowszym raporcie Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego Rząd pod lupą. Ranking polityk publicznych 2021”, rząd PiS dostał niską ocenę, ale nie rewolucyjnie niską – powiedział w Radiu eM Paweł Musiałek, dyrektor Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Ten konserwatywny think tank opublikował właśnie doroczny raport „Rząd pod lupą. Ranking polityk publicznych 2021”.

Paweł Musiałek: W raporcie Klubu Jagiellońskiego rząd dostał niską ocenę, ale nie rewolucyjnie niską
Radio eM

– Ta władza jest władzą sprzeczności, bo naprawdę ma się czym pochwalić, a jednocześnie uzyskała ocenę najniższą od lat w raportach Klubu Jagiellońskiego – powiedział Paweł Musiałek. Wśród osiągnięć rządu wymienił politykę budżetową i doskonałe wyniki gospodarcze Polski w 2021 r., w okresie wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Polityka budżetowa otrzymała w raporcie ocenę 4. Zwrócił uwagę też na takie nowatorskie rozwiązania, jak chociażby wprowadzenie e-recepty. Natomiast najgorzej – na poziomie 2 – zostały ocenione polityka wymiaru sprawiedliwości i polityka zdrowotna wobec pandemii. Dyrektor Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego dodał, że rząd był uwikłany w rywalizację partyjną, która przykryła inne działania.
Średnia ocena za wszystkie obszary polityczne, oceniane przez analityków Klubu, wyniosła 2,94.

Jak wyjaśnił gość Radia eM, idea takich raportów wynikła z obserwacji, że w debacie publicznej brak publikacji, która podsumowywałaby roczny dorobek rządu w obszarze reform państwa. – Chodzi o pokazanie jaki jest dorobek rządu, a dopiero w drugiej kolejności o ocenę - dodał.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..