107,6 FM

Region. Szpitale wprowadzają ograniczenia lub zakazy odwiedzin pacjentów

Rosnąca liczba nowych zakażeń Covid-19 wymusza ograniczenia w szpitalach w województwie śląskim. Większość placówek w obawie przed koronawirusem wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów.

Zakaz odwiedzin pacjentów. Tak jest od tego tygodnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. To w związku z rosnącą liczbą zakażeń SARS‑CoV‑2. Jastrzębska placówka poinformowała o tym w specjalnym komunikacie. O powodach decyzji - mówi Radiu eM Marcelina Kowalska rzeczniczka lecznicy:

Podobny zakaz odwiedzin, tyle że od początku pandemii -  obowiązuje m.in. w Szpitalu Wojewódzkim nr 4 w Bytomiu. Od grudnia – odwiedziny są też niemożliwe w bielskim Szpitalu Wojewódzkim.

Rodziny mogą jeszcze odwiedzać krewnych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. - Stosujemy się do rekomendacji ministerstwa zdrowia – mówi Kamil Nowak rzecznik lecznicy:

W chorzowskim szpitalu obserwuje się wzrost hospitalizacji dzieci zakażonych koronawirusem i tutaj obłożenie sięga niemal 100%. Dostępna jest natomiast ponad połowa łóżek dla dorosłych z covid-19.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama