107,6 FM

Ulepszony Rybnicki System Informacji Przestrzennej już działa

Dane zawarte w nim są codziennie aktualizowane. RSIP posiada 6 gotowych kompozycji mapowych, z których można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej.

Prezentowane w Rybnickim Systemie Informacji Przestrzennej dane pozwolą np. sprawdzić m.in. gdzie znajduje się działka, czy ma dostęp do sieci kanalizacyjnej bądź sieci gazowej, czy na działce można wybudować dom jednorodzinny czy też jest to teren leśny, czy do działki jest dojazd do drogi publicznej albo czy w pobliżu jest główna droga wyjazdowa z miasta.

RSIP posiada 6 gotowych, interaktywnych kompozycji mapowych, z których można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej.Są to: plan miasta, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, ortofotomapy i fotoplany, mapy tematyczne, infrastruktura i topografia, edukacja i oświata.

Każda z map zawiera inny zestaw danych. Podczas pracy na mapach można korzystać z różnych narzędzi m.in. włączanie/wyłączanie poszczególnych warstw, szkicowanie prostych kształtów, identyfikację aktualnych i archiwalnych MPZP , powiększanie/pomniejszanie widoku mapy, przesuwanie mapy, wykonywanie pomiarów odległości lub powierzchni, wyszukiwanie obiektów, adresów , działek, drukowania w skali.

Co ciekawe RSIP został doceniony przez ekspertów. Od początku działania zdobył już: I miejsce w konkursie „Przyjazny urząd administracji samorządowej” w 2006 roku, Certyfikat Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego EPSA w 2009 i I miejsce w konkursie Panteon Administracji Polskiej w 2011 roku.

Aby z niego skorzystać, należy wpisać adres: https://www.rsip.rybnik.eu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama