107,6 FM

Archidiecezja. Przed Dniem Życia Konsekrowanego

W związku ze zbliżającym się Dniem Życia Konsekrowanego w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii metropolita katowicki zachęcił wiernych do modlitwy w intencji osób zakonnych posługujących w lokalnym Kościele.

Metropolita katowicki przypomniał, że 2 lutego, a więc święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. "Będziemy mogli w tym świątecznym dniu podziękować Bogu za dar osób konsekrowanych, kobiet i mężczyzn, które, ślubując czystość, ubóstwo i posłuszeństwo, dają wyraz całkowitego oddania i zawierzenia Bożej Opatrzności swoich planów i swojego życia oraz ubogacają swoimi charyzmatami wspólnotę Kościoła" - napisał do wiernych.

Tego dnia w południe w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach będzie sprawowana Eucharystia w ich intencji. "Będziemy dziękować Bogu za ich świadectwo życia i posługę w archidiecezji oraz prosić o potrzebne dla nich łaski, w tym także o nowe powołania do życia konsekrowanego" - podkreślił metropolita.

Z komunikatu dowiadujemy się, że w archidiecezji katowickiej aktualnie żyje i posługuje 182 zakonników z 11 zgromadzeń męskich, 653 siostry z 22 zgromadzeń żeńskich, 68 pań w 11 instytutach świeckich, 16 dziewic konsekrowanych, 5 wdów konsekrowanych oraz 4 osoby w stowarzyszeniu życia apostolskiego. "W sumie w archidiecezji katowickiej żyje praktyką rad ewangelicznych ubóstwa, czystości i posłuszeństwa 928 osób" - zauważa arcybiskup.

Zdaniem metropolity, osoby te przypominają swoim stylem życia, że naszym celem jest udział w Królestwie niebieskim. Abp Skworc szczególną uwagę poświęca siostrom klauzurowym - karmelitankom i wizytkom i dziękuje im za posługę wytrwałej modlitwy. Zachęca przy tym, by formą podziękowania dla nich była ofiara materialna, złożona w święto Ofiarowania Pańskiego, która zostanie im przekazana na utrzymanie.     

Pełna treść komunikatu dotyczącego Dnia Życia Konsekrowanego na następnej stronie:

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama