107,6 FM

Miejscowość na Sycylii słynie z długowieczności swych mieszkańców

Niezwykłą sławą cieszy się miejscowość Castellammare del Golfo koło Palermo na Sycylii. Mieszka tam piętnaście osób w wieku powyżej stu lat. Stamtąd pochodzili również rodzice 80-letniego prezydenta Włoch Sergio Mattarelli- zauważają media tuż po jego wyborze na drugą kadencję.

Burmistrz miasteczka Nicolo Rizzo w ostatnich dniach składał osobiście życzenia urodzinowe kolejnym seniorom, między innymi 104-letniej Marii Barone, która ma ośmioro wnucząt i dziesięcioro prawnucząt. Jubilatka pochodzi z długowiecznej rodziny, w której kilka osób przeżyło więcej niż sto lat. Jej córki mówią, że od zawsze jadła proste jedzenie i kocha czekoladę.

Ostatnio hucznie obchodzono w miasteczku także 108. urodziny Cateriny Navarry, nazywanej "damą ze stali", ponieważ nikt nie pamięta, by kiedykolwiek chorowała.

Wśród stulatków jest 11 kobiet i 4 mężczyzn.

"Nasi seniorzy w wieku ponad stu lat są świadkami wojen i pandemii, symbolem nadziei i wzorem siły, odwagi oraz woli, by zawsze iść naprzód"- powiedział burmistrz, który regularnie obchodzi z całym zarządem gminy kolejne urodziny sędziwych mieszkańców.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama