107,6 FM

Byłam zbuntowaną nastolatką - opowieść zza klauzury

-Byłam zbuntowaną nastolatką, uważałam się za ateistkę. Słuchałam ostrej muzyki, lubiłam koncerty - wspomina siostra Michalela. Dzięki temu dziś lepiej rozumiem ludzi, którzy odwiedzają nasz klasztor. W Dniu Życia Konsekrowanego w programie Credo "zaglądamy" za klauzurę klasztoru mniszek dominikanek w Radoniach.

Droga odkrywania powołania i stereotypy związane z wyobrażeniami nt życia mniszek.

Pokuta, umartwienie, włosienice i cierniowe korony noszone pod welonem - siostra Michaela o kolejnych błędnych wyobrażeniach o życiu za klauzurą. Wyjaśnia tez, że mniszki są otwarte, czekają na gości i budują głębokie relacje z ludźmi, którzy je odwiedzają.

Plusy i minusy życia wspólnotowego? Jak budować zdrowe relacje w kobiecej rodzinie zakonnej? Siostra Michaela opowiada o warsztatach psychologicznych, które pomagają siostrom w codziennym życiu.

Życie codzienne w Radoniach? Czy realia odpowiadają naszym wyobrażeniom? Siostra Michaela mówi o 7 godzinach modlitwy dziennie, ale też o grze w tenisa, biegówkach, wieczorach filmowych. Rozmawiamy także o tym, jak mniszki przeżywają kryzysy w Kościele. Siostra Michaela z bólem opowiada o "sprawie Pawła M" i czarnych kartach najnowszej historii dominikanów w Polsce.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..