107,6 FM

Katowice. Nikiszowiec zyska połączenie rowerowe z Giszowcem i Doliną Trzech Stawów

Mimo zimy Katowice przygotowują nowe ścieżki rowerowe. Mają one przyczynić się do zwiedzania miasta z pozycji roweru. Nikiszowiec zyska połączenie rowerowe z Giszowcem i Doliną Trzech Stawów.

Ponad 5 mln zł warte są dwa ważne połączenia rowerowe, które pozwolą dojechać bezpiecznie na rowerze do Nikiszowca. Chodzi o drogę rowerową z Doliny Trzech Stawów oraz Giszowca. W Katowicach rower traktowany jest jako środek transportu, dlatego wszystkie dogi rowerowe wykonywane są z asfaltbetonu. Mimo zimy - jak mówi Ewa Lipka z katowickiego magistratu - trwają prace nad połączeniem Doliny Trzech Stawów z architektoniczną perełką czyli katowickim Nikiszowcem:

Kolejne połączenie rowerowe powstaje wzdłuż ulicy Szopienickiej - czyli Nikiszowiec ścieżką rowerową będzie połączony z Giszowcem.

W planach miasta jest także połączenie ścieżkami rowerowymi katowickich centrów przesiadkowych.
W ostatnich miesiącach udało zakończyć się także prace nad rozbudową infrastruktury rowerowej Katowic. Na przełomie roku zakończyła się budowa drogi rowerowej, która połączyła śródmiejską strefę "TEMPO 30" z węzłem przesiadkowym Brynów. Ta trasa ma służyć rowerzystom podróżującym z południowych dzielnic do ścisłego centrum Katowic. Droga dla rowerów łączy od południa istniejącą trasę w rejonie sklepu LIDL dwustumetrowym odcinkiem wzdłuż ulicy Jankego z węzłem przesiadkowym Brynów. Dalej droga rowerowa biegnie wzdłuż ulicy Kościuszki, dzięki zawężeniu pasów ruchu w tym rejonie. Ponadto utworzono fragmenty dróg rowerowych w rejonie ul. Huberta oraz Plebiscytowej, które połączyły odcinki istniejącej już infrastruktury rowerowej w tych obszarach z nowo budowaną i dzięki temu powstała trasa rowerowa od obszaru węzła przesiadkowego Brynów do strefy "Tempo 30". W ciągu ulicy Domina oraz łączniku pomiędzy ul. Ceglaną a ul. Kościuszki w rejonie salonu Skody został wyznaczony kontraruch rowerowy, a na skrzyżowaniu ulic Wita Stwosza/Szeligiewicza i Czempiela - śluzy rowerowe. Koszt tej inwestycji wyniósł niespełna 2 mln zł, a długość trasy osiągnęła około 1,4 km.

Katowice. Nikiszowiec zyska połączenie rowerowe z Giszowcem i Doliną Trzech Stawów   Droga rowerowa przy ul. Kościuszki foto/ Sławomir Rybok UM Katowice
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama