107,6 FM

Jan Golba: Gminy uzdrowiskowe długo będą odrabiać straty wywołane pandemią

– Gminy uzdrowiskowe długo będą odrabiać straty wywołane pandemią – powiedział w Radiu eM Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych, burmistrz Muszyny. Przyznał też, że ratunkiem jest bon turystyczny, ale w gminach spodziewano się większego napływu turystów, także z bonem.

Jan Golba: Gminy uzdrowiskowe długo będą odrabiać straty wywołane pandemią
Radio eM

Jak zaznaczył Jan Golba, zmniejszenie ruchu turystycznego, spowodowane pandemią covid-19, jest wciąż odczuwalne w gminach uzdrowiskowych. Nastąpiło wprawdzie ożywienie, ale problem obrazują dobiegające końca ferie zimowe dla Warszawy, które zwykle przynosiły sporą liczbę odwiedzających Muszynę, w tym roku aż takiego napływu nie  spowodowały.

Gość Radia eM podkreślił, że spora liczba pracowników branży turystyczno-gastronomicznej zrezygnowała w pandemii z pracy i teraz w lokalach gastronomicznych brakuje rąk do pracy. Dodał, że dużą pomocą dla firm były tarcze antykryzysowe, natomiast dla samych gmin uzdrowiskowych poważnym wsparciem będzie 250 mln zł zapowiedziane przez rząd na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. – To zrekompensuje straty gmin uzdrowiskowych, które w okresie pandemii wyniosły 256 mln zł – powiedział Prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..