107,6 FM

Jaki pakiet w telefonii komórkowej wybrać dla siebie?

Wybór odpowiedniego pakietu na kartę ma spore znaczenie. Powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika, a także do sposobu spędzania wolnego czasu. Warto także zwrócić uwagę na stosunek ceny do jakości i zawartości danej oferty.

Pakiety na kartę – jaki wybrać?

Obecnie wiele sieci komórkowych oferuje przynajmniej kilka pakietów na kartę. Zamiast wybierać ofertę od jednej z gigantycznych sieci, lepiej wybrać coś od wirtualnych operatorów. Okazuje się, że to właśnie te mniejsze sieci mają znacznie korzystniejszą ofertę, przede wszystkim pod względem finansowym. Przykładowo w sieci Mobile Vikings dostępne są trzy pakiety na kartę:

  • Solidny Match: w skład tego pakietu wchodzą nielimitowane rozmowy i wiadomości, a dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z 500 MB Internetu; takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie dla osób, które rzadko korzystają z sieci, a więc na przykład seniorów lub użytkowników spędzających większość czasu w domu z siecią Wi-Fi,

  • Perfect Match: w tym pakiecie także są nielimitowane rozmowy i wiadomości, ale dodatkowo użytkownik może korzystać z 25 GB Internetu, czyli naprawdę wystarczającej ilości; co więcej, gigabajty kumulują się, czyli te niewykorzystane przechodzą na kolejny miesiąc,

  • Ekstra Match: to największy pakiet, w którym poza nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami znalazło się 30 GB Internetu z kumulacją gigabajtów; to oferta dla najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowo w każdym pakiecie dostępna jest funkcja autodoładowania, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o opłatach za kolejny miesiąc. 

Co można zyskać, wybierając pakiet na kartę?

Pakiet na kartę to doskonała opcja dla osób, które nie chcą wiązać się umowami z daną siecią, a jednocześnie zależy im na swobodzie i możliwości rezygnacji w dowolnym momencie. Obecnie pakiety na kartę są na tyle rozwinięte, że zawierają naprawdę sporo Internetu, a za rozmowy i SMS-y nie trzeba dodatkowo płacić. Karta daje całkowitą swobodę, ponieważ można szybko przejść do innej sieci, bez obaw o konsekwencje.

Jak zarejestrować swój numer?

Jedyną formalnością w przypadku telefonu na kartę jest konieczność rejestracji swojego numeru. Można to zrobić w różnych punktach stacjonarnych, a także online. Jednym z prostszych rozwiązań jest skorzystanie ze swojego banku i dokonanie rejestracji przez Internet. Inną opcją jest wybranie się do osiedlowego sklepu lub na stację paliw i zarejestrowanie numeru na miejscu. Dla niektórych osób świetnym rozwiązaniem będzie rejestracja numeru u listonosza – taka opcja może się sprawdzić w przypadku seniorów, którzy czekają na listy lub odbierają wypłatę w formie gotówki. Rejestracja numeru jest bardzo prosta i darmowa. Warto pamiętać o tym, że bez rejestracji nie można korzystać z danego numeru, ze względu na obowiązujące przepisy.

Artykuł zewnętrzny (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama