107,6 FM

Johnson o wizycie w Polsce: Jesteśmy niezachwiani w naszym zaangażowaniu

Brytyjski premier Boris Johnson, który w czwartek odwiedził Polskę, zapewnił za Twitterze, że Wielka Brytania pozostaje niezachwiana w zaangażowaniu na rzecz bezpieczeństwa Europy przeciwko tym, którzy chcieliby je podważyć.

"Owocne rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim. Nasze narody są długoletnimi przyjaciółmi, których łączą głębokie więzi. Zgodziliśmy się, że ważne jest kontynuowanie dialogu dyplomatycznego z Rosją i zagwarantowanie, że skoordynowany pakiet sankcji jest gotowy do użycia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Solidarność" - napisał na Twitterze Boris Johnson, przy czym słowo "Solidarność" jest po polsku.

W drugim wpisie odnoszącym się do wizyty w Polsce Johnson podziękował członkom brytyjskich sił zbrojnych, którzy służą obecnie w Europie i ramię w ramię z partnerami z NATO strzegą wschodniej flanki Sojuszu. "Pozostajemy zjednoczeni i niezachwiani w naszym zaangażowaniu na rzecz bezpieczeństwa Europy przeciwko tym, którzy chcieliby je podważyć" - zapewnił szef brytyjskiego rządu.

W czwartej Johnson najpierw udał się do kwatery głównej NATO w Brukseli, gdzie spotkał się z sekretarzem generalnym Sojuszu Jensem Stoltenbergiem, a potem przyjechał do Polski na rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą. Wraz z szefem polskiego rządu odwiedził brytyjskich żołnierzy służących w Polsce.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama