107,6 FM

Policja w stanie Nowy Jork odnalazła 6-letnią dziewczynkę uznaną przed dwoma laty za zaginioną

Sześcioletnia Paislee Shultis, której zaginięcie zgłoszono w 2019 roku, została odnaleziona w Saugerties w hrabstwie Ulster. Powiadomiły o tym we wtorek lokalne władze.

Jak podała telewizja NBC dziewczynkę odnaleziono w zamaskowanym pomieszczeniu. Policja otrzymała informację o jej przetrzymywaniu w jednym z domów. W poniedziałek, w Walentynki, funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania budynku.

"Paislee Shultis została zgłoszona jako zaginiona w Cayuga Heights w lipcu 2019 roku po tym, kiedy nie będący prawnymi opiekunami dziecka, Kimberly Cooper i Kirk Shultis Jr, rzekomo ją uprowadzili" - relacjonowała NBC.

Jak dodała, kiedy policja stanowa przybyła do domu w poniedziałek wieczorem, jego właściciel zaprzeczył jakoby cokolwiek wiedział na temat miejsca pobytu dziewczynki. Po ponad godzinie poszukiwań, Paislee została ona znaleziona w zamaskowanym prowizorycznym pomieszczeniu pod schodami prowadzącymi do piwnicy domu. Cooper i Shultis Jr., według NBC, też się tam ukrywali.

"Paislee przewieziono do szpitala, gdzie stwierdzono, że jej stan zdrowia jest dobry. Została później stamtąd wypisana i połączona ze starszą siostrą" - relacjonowała NBS.

Cooper, Shultis Jr., a także jego ojciec, Kirk Shultis senior, zostali aresztowani. Całą trójkę zatrzymano pod zarzutem ingerencji w opiekę nad dzieckiem i zagrożenia dobru dziewczynki.

Obu mężczyzn zwolniono za kaucją. Otrzymali nakaz trzymania się z dala od dziewczynki. Nie jest jasne, czy przyznali się do winy. Policja w Saugerties przewiduje dodatkowe aresztowania.

"Biologiczny ojciec dziewczynki (...) również zaprzeczył jakoby cokolwiek wiedział o miejscu jej pobytu. Powiedział, że nie widział jej od 2019 roku, kiedy, jak twierdzi, Cooper uciekła z jego córką do Pensylwanii" - poinformowała NBC.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama