107,6 FM

Jak wybrać dobry program do fakturowania?

Jedną z kwestii, które znacząco potrafią usprawnić działanie każdego przedsiębiorstwa jest odpowiedni program księgowy. Przemyślaną decyzję o wyborze oprogramowania księgowego warto podjąć już na początku działania firmy, tak, aby nie musieć zmieniać jego dostawcy w trakcie trwania roku podatkowego. Jakie cechy powinien mieć dobry program do fakturowania?

Rodzaje programów księgujących

Istnieją dwa podstawowe rodzaje programów do faktur i są to:

  • oprogramowanie online - dostarczane najczęściej w postaci aplikacji, która zapewnia wygodny dostęp do faktur z dowolnego komputera, niekoniecznie znajdującego się na terenie firmy. Do prawidłowego funkcjonowania takiego rozwiązania niezbędny jest dostęp do Internetu

  • oprogramowanie offline - ten rodzaj programów księgowych wymaga najczęściej instalacji na komputerze, z którego będą wykonywane czynności księgujące. Wielu dostawców wymaga, aby każdy komputer, na którym używane jest oprogramowanie księgowe, posiadał wykupioną osobą licencję, co przy wielu stanowiskach pracy może wiązać się ze znacznymi kosztami

Księgowość online - czym się charakteryzuje?

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym obecnie zarówno w dużych, jak i małych przedsiębiorstwach jest księgowość online. Czynności księgowe są wykonywane przy użyciu aplikacji internetowej, którą udostępnia dostawca usługi. Jednym z najczęściej wybieranych dostawców oprogramowania księgowego online jest obecnie wfirma. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim parametry takie jak:

  • dostępność z dowolnego miejsca na świecie - niezbędnym warunkiem łatwego korzystania z księgowości online jest posiadanie urządzenia z dostępem do Internetu (np. laptopa lub tabletu). Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które - prowadząc firmę - często są w podróży i nie zawsze towarzyszy im firmowy komputer

  • zaawansowana automatyzacja - program do fakturowania online jest bardzo korzystną opcją dla sklepów internetowych i sprzedawców działających na popularnych marketplace'ach. Umożliwia bowiem zintegrowanie systemu księgowego z platformami sprzedażowymi i zautomatyzowanie wielu procesów, nie tylko wystawiania dokumentów księgowych, ale również nadawania przesyłek

  • cena - nowoczesne programy do faktur online są na ogół znacznie tańsze, niż rozwiązania desktopowe. Już w cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie można otrzymać bardzo rozbudowany, a zarazem niezwykle intuicyjny system księgowy, odpowiedni nawet dla zastosowań e-commerceJak wybrać dobry program do fakturowania?

Fakturowanie online - częste pytania

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy można przenieść księgowość firmy do systemu online w trakcie trwania roku podatkowego. Jak najbardziej jest to możliwe, a nowoczesne systemy, takie jak np. oprogramowanie wfirma, umożliwiają wygodny import danych z zewnętrznego źródła, dzięki czemu w prosty i szybki sposób można zacząć księgować dokumenty w nowym programie, nawet w połowie roku.

W dobie dynamicznie zmieniających się przepisów podatkowych, niektórzy właściciele firm martwią się również o to, czy korzystając z oprogramowania online będą w stanie nadążyć za zmianami. Księgowość online kładzie bardzo duży nacisk na dostosowanie programu do panujących przepisów podatkowych, dodatkowo dostawca oprogramowania udostępnia wiele poradników związanych z nadchodzącymi zmianami, system jest także wyposażony w automatyczne przypomnienia. Nie bez znaczenia jest też profesjonalna pomoc techniczna, z której można skorzystać, by rozwiać ewentualne wątpliwości.

Osobom niezdecydowanym z pewnością pomoże informacja, że w wfirma można skorzystać z darmowego 30-dniowego okresu próbnego, który daje możliwość przetestowania funkcji programu i upewnienia się, że spełnia on oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama