107,6 FM

Czas u Źródła

We wtorek przypada 91. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego w płockim klasztorze. Wtedy to św. s. Faustyna usłyszała od Jezusa słowa "Wymaluj obraz…".

Rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku i siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do udziału w zbliżających się uroczystościach.

W miejscu objawienia, gdzie dziś powstaje nowe sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy płockim Starym Rynku, 22 lutego od rana będą sprawowane Msze św. - o godz. 6.30, 10.00 oraz 12.00. O godz.15 rozpocznie się modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, a o 16.30 zostanie odmówiona Litania do Miłosierdzia Bożego. Natomiast główne uroczystości liturgiczne pod przewodnictwem bp. Piotra Libery rozpoczną się o 17.00. Podczas Mszy św. zaśpiewa Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

Do 21 lutego, o godz. 17 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają rekolekcje "Doświadczyć Bożego Miłosierdzia", które prowadzi ks. dr Sławomir Czajka z Radomia. Są one duchowym przygotowaniem do tegorocznej rocznicy.

Szczególnym znakiem łączności z płockim miejscem objawienia Jezusa Miłosiernego może być zapalone wieczorem 22 lutego "Światło Miłosierdzia". Koordynator akcji Leszek Brzeski, prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego "Viktoria" przy parafii pw. św. Józefa w Płocku, zachęca nie tylko płocczan, ale wszystkich mieszkańców płockiej diecezji i całej Polski, do zapalenia świec w oknach swoich domów oraz przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.

Więcej o objawieniach Jezusa Miłosiernego w Płocku przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama