107,6 FM

Banksy, da Vinci i Matejko z LEGO. Arcydzieła z klocków można zobaczyć w Gliwicach

W Centrum Handlowym FORUM stanęła pierwsza w Polsce wystawa obrazów ułożonych z klocków LEGO.

W gliwickim CH FORUM po raz pierwszy w Polsce można oglądać niepowtarzalną wystawę obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych.

Twórca ekspozycji wziął na warsztat kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików, aby - za pomocą tysięcy klocków - ręcznie odwzorować ich dzieła.

Klejnotem koronnym wystawy jest dzieło inspirowane "Hołdem Pruskim" Jana Matejki. Prezentowana reprodukcja to największy w Polsce obraz z klocków. Składa się on z 73 533 elementów i wraz ze zdobioną ramą zajmuje ponad 8 m kw.

Odwiedzający wystawę zobaczą także 10 innych obrazów z klocków. To m.in. "Dziewczyna z perłą" Johannesa Vermeera, "Krzyk" Edvarda Muncha, "Dama z gronostajem" i "Ostatnia Wieczerza" Leonarda da Vinci czy "COVID" Banksy'ego.

Banksy, da Vinci i Matejko z LEGO. Arcydzieła z klocków można zobaczyć w Gliwicach   "COVID" Banksy'ego. Materiały prasowe

Wszystkie są wyeksponowane jak w prawdziwej galerii. Przy każdym znajduje się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych elementów. Za pomocą kodu QR można też wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat dzieła.

– Wystawa jest przykładem na to, że klocki konstrukcyjne są aktualnie bardzo popularnym hobby. Są także świetnym narzędziem edukacyjnym. Ekspozycję kierujemy do odbiorców w każdym wieku. Jak bowiem podaje w swoich badaniach producent najbardziej popularnych klocków na świecie, 30 proc. zestawów kupują dla siebie osoby dorosłe - mówi Alicja Suchańska-Królica, menedżer ds. marketingu CH FORUM Gliwice.

- Liczymy na spore zainteresowanie wystawą w szkołach. Zachęcamy je do prowadzenia w CH FORUM kreatywnych i bardzo atrakcyjnych wizualnie lekcji plastyki - dodaje.

Ekspozycja na scenie głównej w CH FORUM będzie prezentowana do 13 marca. Wstęp wolny.

Banksy, da Vinci i Matejko z LEGO. Arcydzieła z klocków można zobaczyć w Gliwicach   "Stańczyk" z klocków. Materiały prasowe
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama