107,6 FM

Franciszek: Każda wojna pozostawia świat w gorszej sytuacji niż go zastała

"Każda wojna pozostawia świat w gorszej sytuacji niż go zastała. Wojna jest porażką polityki i ludzkości, haniebną kapitulacją, porażką w obliczu sił zła" - taki cytat ze swojej encykliki "Fratelli tutti" zamieścił Franciszek wieczorem na Twitterze.

Papież zachęcił też do modlitw w intencji Ukrainy.

Przypomnijmy, że dziś przed południem Franciszek złożył niespodziewaną wizytę Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej. Watykańskie Biuro Prasowe poinformowało, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

Wizyta trwała około pół godziny. Papież został przyjęty przez ambasadora Aleksandra Awdiejewa. Niektórzy eksperci twierdzą, że Franciszek próbował rozpocząć mediacje w konflikcie między Rosją a kilkoma innymi krajami w sprawie inwazji na Ukrainę. Obecnie niektórzy spekulują, że papież wkrótce odwiedzi ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej.

Zadowolenie z powodu papieskiej wizyty w ambasadzie Rosji wyraził abp Światosław Szewczuk zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. W wydanym w Kijowie komunikacie napisano, że hierarcha "ma nadzieję, że spotkanie będzie kolejnym bodźcem do tego, by dialog zwyciężył nad siłą".

"Naród ukraiński, który dzielnie się broni, woła do świata: Powstrzymajcie wojnę!” - czytamy w komunikacie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama