107,6 FM

Jasna Góra: jutro nabożeństwo błagalne o zaprzestanie rozlewu krwi na Ukrainie

Mszą św. o godz. 11.00 w Bazylice rozpocznie się jutro (niedziela, 27 lutego) nabożeństwo 40-godzinne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Do modlitwy błagalnej o zaprzestanie rozlewu krwi na Ukrainie zachęca kustosz Jasnej Góry, o. Waldemar Pastusiak.

Wojna nie jest czymś abstrakcyjnym, staje się niestety rzeczywistością, która jest blisko nas. Stąd też główną intencją będzie modlitwa o pokój na Ukrainie. To będzie nasza modlitwa za tych wszystkich, którzy decydują o losach świata, aby się opamiętali, aby zrozumieli, że przemoc, wojna, zabijanie nie jest drogą kreowania rzeczywistości, ale właśnie wzajemny szacunek, miłość i poszanowanie siebie nawzajem jest droga naszej egzystencji tu na ziemi, to przesłanie wszystkich ludzi dobrej woli - zaprasza do modlitwy kustosz Jasnej Góry.

O. Pastusiak przypomina, że tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne pomaga nam wejść w czas Wielkiego Postu: „nasze spotkanie przy Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie jest czasem rozeznania w jaki sposób Bóg chce nas poprowadzić w okres Wielkiego Postu”.

Nabożeństwo zakończą Nieszpory Eucharystyczne w Bazylice o godz. 17.00 we wtorek, 1 marca. Ma ono charakter głównie pokutny i przebłagalny za popełnione grzechy. Stanowi przygotowanie do Wielkiego Postu.

Adoracja w niedzielę trwać będzie do godz. 21.00, w poniedziałek i wtorek w godz. 5.00 do 21.00.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama