107,6 FM

Franciszek tweetuje po ukraińsku i rosyjsku: wojna jest porażką

„Jezus uczył nas, że na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada się Bożą bronią – modlitwą i postem. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny” – napisał na Twitterze Papież Franciszek, również w języku ukraińskim i rosyjskim.

W wcześniejszym twicie Ojciec Święty zacytował swoją encyklikę o ludzkim braterstwie. Przypomniał, że „każda wojna pozostawia nasz świat gorszym niż go zastała. Wojna jest porażką polityki i człowieczeństwa, haniebnym poddaniem się, klęską w obliczu sił zła”. Wpisy Papieża zawierają zdjęcie krzyża i hasztagi zachęcające do modlitwy za Ukrainę.
Podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej z abp. Światosławem Szewczukiem, zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Ojciec Święty pytał o sytuację na terenach najbardziej dotkniętych rosyjską inwazją oraz zapewnił o swojej modlitwie i solidarności z Ukraińcami. „Zrobię, co tylko w mojej mocy” – zapewnił arcybiskupa Światosława.

Papież podziękował Ukraińskiemu Kościołowi Greckokatolickiemu za bliskość z napadniętym narodem oraz za udostępnienie podziemi katedry kijowskiej, które dla wielu osób, podobnie jak stołeczne metro, stały się miejscem schronienia. Na zakończenie rozmowy Papież udzielił apostolskiego błogosławieństwa cierpiącemu narodowi ukraińskiemu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama