107,6 FM

Iga Świątek z przesłaniem wsparcia dla Ukrainy

Chciałabym wyrazić swoje wsparcie dla wszystkich, którzy cierpią teraz na Ukrainie - powiedziała tenisistka Iga Świątek po triumfie w turnieju WTA rangi 1000 na kortach twardych w Dausze (pula nagród 2,33 mln dolarów).

W sobotę 20-letnia raszynianka pokonała w finale Estonkę Anett Kontaveit 6:2, 6:0, sięgając po czwarty triumf w imprezie WTA w karierze. Po zakończeniu pojedynku odniosła się do rosyjskiego ataku zbrojnego na Ukrainę.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

"Patrzenie na te obrazy wywołuje we mnie wielkie emocje. Nawet sobie nie wyobrażałam, że coś takiego może dziać się w kraju obok mojego. Mam nadzieję, że na koniec wszyscy będą bezpieczni" - powiedziała Świątek.

Dodała, że liczy na to, że sport będzie łagodził konflikty.

"W kontekście wszystkich problemów na świecie to jest malutka impreza, ale mam nadzieję, że sport nas będzie jednoczył - mimo że jest wiele rzeczy, które nas dzielą - i dostarczy nam trochę radości" - zaznaczyła Polka.

Świątek wystąpiła w finale turnieju WTA po raz czwarty. W poprzednim roku triumfowała w Adelajdzie i Rzymie, a trzy lata temu przegrała decydujące spotkanie w Lugano. Jej największym sukcesem jest zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open w 2020 roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama