107,6 FM

Wiktoria Laskowska-Szczur z Żytomierza: Pomoc dla mieszkańców na Ukrainie jest bardzo potrzebna, brakuje żywności

– Ukraińcy życzą sobie czystego „чистого неба” – czystego nieba, na którym nie będą latać rosyjskie pociski – powiedziała w Radiu eM Wiktoria Laskowska-Szczur, prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie.

Jak powiedziała Wiktoria Laskowska-Szczur, w Żytomierzu sytuacja jest bardzo ciężka, miasto było bombardowane od pierwszych chwil tej wojny. Zaznaczyła, że pomoc dla mieszkańców Ukrainy jest bardzo potrzebna, bo brakuje m. in. żywności, niekiedy nawet chleba. Wiele osób stara się wyjechać do Polski, ale to trudna podróż, ponadto nie wszystkie kobiety mogą wyjechać, na miejscu muszą zostać np. lekarki i pielęgniarki.

Przebywająca obecnie w Polsce Wiktoria Laskowska-Szczur organizuje przyjazd do naszego kraju szczególnie dla dzieci z Żytomierza, chciałaby, aby w drodze powrotnej autobusy zabrały pomoc dla Ukrainy. Za jej okazywanie podziękowała wszystkim Polakom, zwłaszcza samorządom, szczególnie władzom Bytomia i woj. śląskiego, z którymi ma kontakt.

– Ukraina to wielki kraj, nie uda się jej zdobyć, bo wszyscy sięgnęli po broń i stanęli do walki – powiedziała. Dodała, że w Ukrainie powszechna jest modlitwa o pokój.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama