107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Wielki Post to czas autokorekty Kościoła i każdego z nas, czas powrotu do radykalizmu Ewangelii

– Wielki Post to czas autokorekty Kościoła jako wspólnoty i autokorekty każdego z nas, czas powrotu do radykalizmu Ewangelii – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Dodał, że w tym czasie trzeba nam oczyszczenia serca na trzech płaszczyznach: posiadania, używania i panowania, dlatego Kościół zaleca post, jałmużnę i modlitwę.

Metropolita Katowicki zachęcił do wytrwałej modlitwy o pokój i do przyjęcia uchodźców z Ukrainy, jako nasze siostry i braci w człowieczeństwie i chrześcijaństwie. Podkreślił, że należy ich otoczyć opieką duchową i duszpasterską. – Jest zielone światło dla udostępnienia mieszkań będących w gestii parafii, archidiecezji. Stawiamy do dyspozycji domy rekolekcyjne, a nawet seminarium duchowne, gdzie już urządzono punkt recepcyjny dla przybywających uchodźców – powiedział abp Wiktor Skworc odnosząc się do pomocy udzielanej na terenie archidiecezji katowickiej.

W tym kontekście Metropolita mówił także o zbliżającym się Dniu Kobiet (8.03), jako wyzwaniu duszpasterskim wobec kobiet, które do nas przyjeżdżają z Ukrainy. Podkreślił też pamięć o kobietach, które nie mają pomników, ale dzięki którym – jak mówił – nasza ziemia jest ojczyzną ludzi wiernych, pobożnych, odważnych, odpowiedzialnych.

Arcybiskup zapowiedział także tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny, którego hasłem ma być „Rodzina – źródło pokoju”. – To w rodzinie dokonuje się wychowanie do pokoju – podkreślił Metropolita.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.