107,6 FM

Papież poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca Ojciec Święty poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to o godz. 17.00 podczas nabożeństwa pokutnego w rzymskiej bazylice św. Piotra. Będzie to ponowne spełnienie prośby Matki Bożej przekazanej przez s. Łucję, wizjonerkę z Fatimy. W tym samym czasie papieski wysłannik kard. Konrad Krajewski uczyni to samo w Fatimie.

Poświęcenie takie miało już miejsce 25 marca 1984 r. Dokonał go św. Jan Paweł II. Podobne akty miały miejsce także wcześniej, jednak dopiero po tym z 1984 r. s. Łucja uznała, że prośba Matki Bożej została spełniona.

13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała w Fatimie m.in.: "Przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju". Wspomniane wyżej przyjście Matki Bożej do s. Łucji i żądanie poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu miało miejsce 13 czerwca 1929 r. w kaplicy domu zakonnego w Tuy (Hiszpania).

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama