107,6 FM

Inne spojrzenie na góry

Zakopane to jedna z najbardziej popularnych destynacji turystycznych. Chętnie odwiedzane na dłuższy pobyt lub tylko na weekend - czy to w środku zimy czy w pełni lata. Miasto siłą rzeczy oferować więc musi dużo atrakcji. A niektóre z nich pozwalają w sposób zupełnie nowy spojrzeć na górskie krajobrazy.

Za co lubimy Zakopane?

Powodów jest całkiem sporo. Większość z nich bazuje na krajobrazach – a więc tym, co w górach najpiękniejszego. Można je podziwiać z zacisza hotelowego balkonu, można też z bliska, wędrując szlakami, przechadzając się ścieżkami, czy wypożyczając rower, by „zjeździć” okolice i poznać ją z innej perspektywy. Prócz tego w mieście i okolicach znajdziemy wiele innych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Niezliczona ilość knajpek, sklepów, straganów dla jednych może być ciekawym sposobem na spędzenie popołudnia, innych z kolei zniechęca. Ci decydują się na wypoczynek na przykład na strefach basenowych lub w Termach, gdzie dzięki saunom, łaźniom czy masażom można w pełni zrelaksować się i odprężyć. Jeszcze inny postanawiają wybrać się w góry, ale w inny niż zazwyczaj sposób. Bo Zakopane to nie tylko wędrówki po górskich szlakach. W sezonie zimowym popularne są skutery śnieżne, natomiast gdy nadchodzi wiosna, na trasy wyjeżdżają quady czy też terenowe samochodziki buggy. I właśnie ten sposób spędzenia wolnego czasu dzisiaj przybliżymy.

Wycieczki na quadach

Jazda na quadach czy też buggy teoretycznie kojarzy się z zajęciem bardzo męskim. To panowie uwielbiają – zazwyczaj – ryk silników i nie przepuszczą okazji, by pokierować jakimś pojazdem, chętnie nawet w trudnych czy ekstremalnych warunkach. Ale spokojnie. Nie do końca tak jest, bo quady Zakopane mogą być także propozycją na przygodę bardziej rodzinną, angażującą również kobiety i dzieci. Wszystko zależy od tego, jaką wybierzecie trasę i ile w was żądzy przygody. Takiej, z którą na co dzień przecież nie macie styczności. Kto bowiem trzyma w garażu quad, nie mówiąc o samochodzie terenowym? Naprawdę niewiele osób może sobie na nie pozwolić i korzystać z nich regularnie. Tym większą atrakcyjnością jawią się więc przejażdżki po Zakopanem na quadach.

Tym bardziej, że dzięki serwisowi quady-zakopane.pl można je wynająć zarówno na dosłownie godzinę czy dwie, jak i na cały dzień. Ta pierwsza propozycja będzie zazwyczaj bardziej odpowiednia na zabawę całą rodziną, bo dzieci, nawet biorąc pod uwagę atrakcyjność zabawy, szybko się nudzą. Z drugiej opcji można skorzystać jadąc na wypoczynek w Zakopanem we dwójkę czy też w gronie przyjaciół i znajomych. Bez obaw – kierowanie quadem wcale nie jest takie trudne,  poradzić sobie z nim powinien każdy, kto ma prawo jazdy. Zresztą serwis organizujący wyprawy na quadach daje też do dyspozycji przewodnika – instruktora, który w trudniejszych momentach będzie mógł pomóc.

Wyprawy prowadzą górskimi szlakami, przez lasy i drogi leśne, więc nie można odmówić im żywiołowości. Pozwolą także spojrzeć na Tatry zupełnie innym okiem. Pejzaże będą przebiegać przed oczami szybciej, ale też więcej będzie można zobaczyć. Nacieszyć się nie tylko samymi widokami, ale też mruczeniem silników quadów i uczestniczeniem w przygodzie, na jaką nieczęsto możemy sobie pozwolić.

Artykuł sponsorowany (pr)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama