107,6 FM

Ukraina: do Lwowa przybyła figura Matki Bożej z sanktuarium w Fatimie

Do Lwowa z portugalskiego sanktuarium w Fatimie dotarła kopia figury Matki Bożej. Dla dotkniętego wojną kraju, ma być ona „symbolem pokoju” i „znakiem nadziei”, na rychłe zakończenie wojny.

Figura Matki Bożej Fatimskiej przybyła do Lwowa bezpośrednio z portugalskiego sanktuarium, wczoraj po południu. Trafiła do greckokatolickiej świątyni Narodzenia Najświętszej Marii Panny we lwowskiej dzielnicy Sichów. Przywitał ją greckokatolicki metropolita Lwowa abp Ihor Woźniak, który nazwał Matkę Boską z Fatimy „symbolem pokoju”. Przybycie oficjalnej figury fatimskiej do największej cerkwi greckokatolickiej Lwowa, rozpoczyna wśród ukraińskich katolików obrządku wschodniego czas przygotowaniu do aktu poświecenia Matce Bożej Rosji i Ukrainy, jakiego dokona Papież Franciszek 25 marca na Watykanie, a kard. Konrad Krajewski w Fatimie.

Czytaj także:  Przewodniczący Episkopatu apeluje o włączenie się w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie, rozpoczął swoje duchowe przygotowanie do aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Marii, poprzez odmawianie nowenny w każdej parafii i wspólnotach zakonnych.

Figura Matki Bożej Fatimskiej pozostanie we lwowskiej świątyni do 15 kwietnia.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama