107,6 FM

Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie

S. dr hab. Joanna Nowińska o tym, dlaczego objawienie imienia Boga jest jednym z najważniejszych fragmentów Biblii. Dr Maria Miduch o Bożej cierpliwości i oczekiwaniu na nasze nawrócenie. Ks. dr Leszek Makówka o Świętej Górze Horeb i marzeniu, by odwiedzić Klasztor Świętej Katarzyny u stóp Synaju, gdzie czczony jest Gorejący Krzew.

 

Pan mówił: «Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemięzców, znam więc jego uciemiężenie. Zstąpiłem, aby go wyrwać z rąk Egiptu i wyprowadzić z tej ziemi do ziemi żyznej i przestronnej, do ziemi, która opływa w mleko i miód». Siostra dr hab. Joanna Nowińska wyjaśnia znaczenie faktu, że Bóg objawia Mojżeszowi swoje Imię. Rozmawiamy również o Bożym współczuciu wobec prześladowanych i cierpiących.

Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł. Z siostra Joanną Nowińską zastanawiamy się

Powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie. Dr Maria Miduch wyjaśnia dlaczego współcześni Jezusowi Izraelici traktowali cierpienie, jako karę za grzech. Rozmawiamy również o wezwaniu do nawrócenia i cierpliwości Boga.

Celem naszej dzisiejszej podróży z ks. dr. Leszkiem Makówką jest Klasztor Świętej Katarzyny. To najstarszy z istniejących dzisiaj klasztorów chrześcijańskich. Znajduje się w wąskiej dolinie u stóp Góry Świętej Katarzyny i góry Synaj, na wysokości 1570 m n.p.m. Umieszczony wraz z okolicą na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor należy do prawosławnych Greków. Na terenie klasztoru znajduje się gorejący krzew i studnia Mojżesza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy