107,6 FM

Tychy. Ankieterzy pytają o parkingi. Wzrosła liczba samochodów

W Tychach trwają badania nad polityką parkingową miasta. Ankieterzy pytają mieszkańców o liczbę i rozmieszczenie miejsc parkingowych, a także o strefy płatnego parkowania.

W Tychach, w kilku miejscach miasta, ankieterzy pytają o parkingi. Mieszkańcy mają okazję wypowiedzieć się na temat rozmieszczenia miejsc dla samochodów i stref płatnego parkowania.

Efektem szeroko zakrojonych badań - prowadzonych przy współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią - mają być rekomendacje ekspertów, jakie otrzyma tyski samorząd. Powiedział o tym reporterowi Radia eM Paweł Jaworski, urbanista z zespołu Metropolitalnej Szkoły Prototypowania:

Jak mówi Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, wyzwaniem jest fakt, że w mieście w ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba samochodów, posiadanych przez mieszkańców.

Badania przeprowadza zespół złożony z urzędników zajmujących się inżynierią ruchu, strefami płatnego parkowania, inwestycjami drogowymi i urbanistyką. Zespół działa pod nazwą 'Metropolitalna Szkoła Prototypowania'.

Dodajmy, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba samochodów w Tychach wzrosła ponaddwukrotnie. W 2001 roku było to 50 tysięcy aut; obecnie - blisko 111 tysięcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama