107,6 FM

Kijów: Abp Szewczuk poświęcił Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi

Dziś wieczorem w greckokatolickiej katerze Zmartwychwstania w Kijowie, abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, dokonał w łączności z papieżem Aktu poświęcenia świata, w tym szczególnie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Analogiczne nabożeństwa zostały odprawione we wszystkich cerkwiach greckokatolickich na Ukrainie i w tych miejscach świata, gdzie istnieje ukraińska diaspora.

Czytaj:  Papież dokonał Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji

Pomimo oblężenia Kijowa – jak informuje ks. mitrat Stefan Batruch - w greckokatolickiej katerze pw. Zmartwychwstania w tym mieście, abp Światosław Szewczuk przewodniczył nabożeństwu Liturgii Słowa (Moleben) podczas którego, w łączności z Ojcem Świętym, dokonał aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi świata, w szczególności Rosji i Ukrainy.

- Poświęcimy Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, ponieważ dzisiaj bardzo potrzebujemy zwycięstwa dobra. To Ona, która swoim „tak” wypowiedzianym Bogu zmiażdżyła głowę tego odwiecznego węża, jest dziś z nami – napisał abp Szewczuk w swym dzisiejszym porannym przesłaniu.

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego podkreślił, że „jako chrześcijanie mamy obowiązek modlić się za naszych wrogów”. Wyjaśnił, iż „Niepokalanemu Sercu poświęcona też zostanie Ukraina, ponieważ, rozpaczliwie potrzebujemy dziś zwycięstwa dobra”.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama