107,6 FM

Magda w Etiopii tworzy dom dzieciom ulicy

Gdy pojechała 6 lat temu do Etiopii nie myślała, że znajdzie tam męża, zamieszka w Auasie i zacznie skutecznie pomagać dzieciom ulicy. Magdalena Soboka kilka lat temu założyła Fundację Dzieci Etiopii "Barkot", co znaczy 'Bóg temu błogosławi'. Magda wierzy w to mocno, że tak się dzieje - o czym opowiada w magazynie misyjnym. Przypominamy też o akcji "Misjonarz na Post", w którą w tym roku włączeni są także duszpasterze z Ukrainy.

W tym roku w akcję "Misjonarz na Post" włączeni są także duszpasterze z Ukrainy. W tym gronie są księża, zakonnicy i zakonnice, a także osoby świeckie. O tym, jak w tej chwili dołączyć do akcji mówią redaktorzy portalu misyjne.pl, Michał Jóźwiak i Hubert Piechocki.

Misjonarze potrzebują wsparcia modlitewnego   Misjonarze potrzebują wsparcia modlitewnego
fot. arch. Rachela Kaczmarek OP

Magdalena Soboka po raz pierwszy na misje do Etiopii wyruszyła 6 lat temu. Od początku przejęła się mocno losem tamtejszych dzieci ulicy. Zaczęła działać, a Pan Bóg temu błogosławi.

Etiopskie dzieci często nie maja prawdziwego domu. Mieszkają na ulicy. Są pozbawione edukacji i  perspektyw na przyszłość. Dlatego powstała Fundacja Dzieci Etiopii "Barkot".

Dzieci w ośrodku Fundacji "Barkot" znajdują nowy dom   Dzieci w ośrodku Fundacji "Barkot" znajdują nowy dom
Magdalena Soboka - archiwum prywatne

70 dzieci ulicy w Auasie w Etiopii jest wspieranych regularnie przez Magdę, jej męża i pracowników. W ostatnim roku fundacja mocno się rozwinęła - to przez rządową dotację. Teraz finansowo fundacja musi stanąć na własne nogi. Potrzebne jest regularne wsparcie.

Magda wraz z mężem Tesfą dają schronienie również dziewczynkom   Magda wraz z mężem Tesfą dają schronienie również dziewczynkom
Magdalena Soboka - archiwum prywatne

Więcej o Fundacji Dzieci Etiopii "Barkot" tutaj: https://barkot.pl/ i tutaj: https://www.facebook.com/dzieci.etiopii

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..