107,6 FM

Ukraina: duszpasterstwo w czasie wojny | Akcja "Misjonarz na Post"

Miejsce księdza jest przy ludziach - mówi dominikanin o. Jarosław Krawiec. Zakonnik od 8 lat pracuje w Kijowie. Jak zapewnia - na razie ani on, ani jego współbracia nie przewidują ewakuacji z terenów trwającej wojny na Ukrainie. W magazynie misyjnym powiemy też jak w praktyce pomagać tym, których dotyka bezpośrednio ta tragedia.

Zniszczona szkoła na Ukrainie   Zniszczona szkoła na Ukrainie
Caritas Spes Ukraina

Dominikanin, o. Jarosław Krawiec na Ukrainie przebywa od 8 lat. Mieszka w Kijowie. Opowiada o pierwszych godzinach rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Pomoc jaką organizuje Caritas Spes Ukraina   Pomoc jaką organizuje Caritas Spes Ukraina
Caritas Spes Ukraina

23 braci dominikanów pracuje na Ukrainie, połowa z nich to rdzenni Ukraińcy. Zamieszkują w Kijowie, Charkowie, Fastowie, Lwowie, Chmielnickim i w Czortkowie. Część z tych miejsc jest bezpieczna - zapewnia dominikanin.

Doświadczenie wojny to bardzo trudne przeżycie   Doświadczenie wojny to bardzo trudne przeżycie
Caritas Spes Ukraina

W pomoc humanitarną na Ukrainie od początku wojny zaangażowana jest Caritas Polska. Organizacja przygotowuje się na przyjęcie sporej fali uchodźców zza wschodniej granicy.

Uchodźcy wojenni potrzebują wsparcia   Uchodźcy wojenni potrzebują wsparcia
Caritas Spes Ukraina

Michał Joźwiak i Hubert Piechocki z "Misyjnych Dróg" przybliżają akcję "Miajonarz na Post". Ta akcja ruszy w Środę Popielcową już po raz dziewiąty.

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rusza akcja "Misjonarz na Post"   Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu rusza akcja "Misjonarz na Post"
misyjne.pl

Więcej o akcji "Misjonarz na Post" tutaj: https://misjonarznapost.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..