107,6 FM

Wielkanoc na krańcach świata | Zaproszenie na Kongres Misyjny w Tychach

W Niedzielę Wielkiej Nocy zabieramy Was na krańce świata. W magazynie misyjnym podpatrujemy, jak Święta Zmartwychwstania przeżywają nasi bracia chrześcijanie w Etiopii, Japonii oraz w ogarniętej zawieruchą wojenną Ukrainie. Jest też zaproszenie na Archidiecezjalny Kongres Misyjny, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

Wielkanoc na krańcach świata | Zaproszenie na Kongres Misyjny w Tychach   Wielkanoc na krańcach świata | Zaproszenie na Kongres Misyjny w Tychach  

Jak wygląda Wielkanoc w Etiopii? - opowiada misjonarka świecka, Magdalena Soboka. 

Wielkanoc na krańcach świata | Zaproszenie na Kongres Misyjny w Tychach  

Ojciec Jarosław Paweł Janociński OP mówi, że w Japonii w tym roku Święta Zmartwychwstania zbiegły się z Świętem Kwitnącej Wiśni, a to narodowe święto Japończyków.

Barbara Sitek na Ukrainie jest już 18 lat. W Gwardijsku liturgie poszczególnych dni Triduum Paschalnego nie mogły odbyć się wieczorami, bo wprowadzono godzinę policyjną.

Ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji katowickiej zaprasza środowiska misyjne na Archidiecezjalny Kongres Misyjny.

Wielkanoc na krańcach świata | Zaproszenie na Kongres Misyjny w Tychach   23.04.16, Rudy Raciborskie. Pierwszy Metropolitalny Kongres Misyjny Andrzej Kerner /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..