107,6 FM

Ukrainki w Katowicach tworzą fundację, by wspomagać walczących żołnierzy

Ukrainki w Katowicach tworzą fundację, by wspomagać walczących żołnierzy. Założycielki Fundacji SaveUA, Solomija Stroha i Jaryna Żolop, opowiadały o tym w Radiu eM.

Celem nowo powstałej fundacji ma być m. in. organizacja jarmarków i wystaw w dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach, przy Al. Korfantego 3. Wczoraj (24.04) odbyło się tam wielkanocna spotkanie polsko-ukraińskie, czyli wspólne świętowanie Wielkiego Dnia. W organizacji współuczestniczyło też Stowarzyszenie Pokolenie i Muzeum Śląskie. Teraz trwają przygotowania do wystawy fotografii, przedstawiających wojnę w Ukrainie.

Solomija Stroha i Jaryna Żolop zachęcają zarówno Ukraińców, jak i Polaków do włączenia się w działalność fundacji, a także do kontaktu np. przez facebook (@saveua) lub instagram (_saveua_). Podkreśliły, że chcą wspomagać ukraińską armię, m.in. kupując sprzęt przydatny na wojnie, który jest teraz trudno dostępny na rynku.

Posłuchaj rozmowy:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.