107,6 FM

Jezusowi zależy na tym, aby spełniać nasze prośby

Wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! J 14,11

J 14,6-14

Jezus powiedział do Tomasza:

„Ja jestem drogą, prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”.

Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”.

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: «Pokaż nam Ojca»? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię”.

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!
J 14,11

Ewangelia z komentarzem. Jezusowi zależy na tym, aby spełniać nasze prośby
Gość Niedzielny

Mój dzisiejszy komentarz będzie raczej zaproszeniem. Zapraszam wszystkich do wysłuchania świadectw opowiadających o obecności i działaniu Bożej mocy. Można się wybrać na modlitwę uwielbienia albo odwiedzić jakąś wspólnotę, nawet włączyć internet i posłuchać. Przekonałem się ostatnio, jak wiele osób nigdy nie miało okazji być świadkiem czegoś takiego. A skoro nie wiemy, że takie rzeczy się dzieją, to trudno nam wierzyć, że faktycznie możemy Boga o coś prosić. Jezus dzisiaj mówi, że o cokolwiek prosić będziemy w Jego imię, to uczyni, aby Ojciec był otoczony chwałą. Jezusowi również zależy na tym, aby spełniać nasze prośby, bo wtedy staniemy się głosicielami Bożego słowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..