107,6 FM

Polska i Czechy na majówkę? Czemu nie

W Łodzi otwarto właśnie Orientarium, w Lublinie też atrakcji mnóstwo a nasi południowi sąsiedzi zaczynają sezon i polecają się nie tylko w pierwszy majowy weekend.

Muzeum Kinematografii w Łodzi   Muzeum Kinematografii w Łodzi
Barbara Hobzda

W łódzkim zoo otwarto Orientarium i to jest największy polski hit tej majówki, o czym przekonaliśmy się odwiedzając to niezwykłe miejsce, jeszcze przed otwarciem.  Naszym przewodnikiem jest Paulina Klimas-Stasiak:

Łódzkie Orientarium to największy kompleks w Europie prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Po tym miejscu koniecznie  zajrzyjcie do Muzeum Kinematografii - coś dla miłośników "Ziemi Obiecanej" czy "King-Size"

Teraz wybieramy kierunek: południe i zapraszamy do Czech - między innymi tropem słynnej kucharki, ale nie tylko, bo atrakcji jest tam całe mnóstwo, o czym przekonuje Ivana Bilkova, dyrektor przedstawicielstwa Czech Tourism:

Wracamy do Polski - jeśli ani Łódź ani atrakcje naszych czeskich sąsiadów nie dla Was, to może magiczny Lublin?

Gdy już odwiedzicie lubelski Zamek, pospacerujecie po lubelskim Starym Mieście mamy dla Was jeszcze sielską propozycję. Zapraszamy na spacer po Muzeum Wsi Lubelskiej w ... Lublinie.

Orientarium w Łodzi   Orientarium w Łodzi
Barbara Hobzda
Orientarium w Łodzi   Orientarium w Łodzi
Barbara Hobzda
Na ulicach Lublina   Na ulicach Lublina
Barbara Hobzda
Karlowe Wary   Karlowe Wary
Milan Sommer
Karlowe Wary   Karlowe Wary
Živý kraj
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..