107,6 FM

W Chinach zawalił się ośmiopiętrowy budynek. Pod gruzami zginęły dziesiątki osób

53 osoby zginęły w wyniku katastrofy budowlanej, do której doszło przed tygodniem w chińskim mieście Changsha. Władze oficjalnie zakończyły akcję poszukiwawczą. Spod gruzów uratowano 10 osób.

Chińska stacja telewizjnej CCTV poinformowała w piątek, że ratownicy wyciągnęli spod gruzów ośmiopiętrowego wieżowca, który zawalił się sześć dni temu 10 ocalałych ludzi. Wydobyto też ciała 53 śmiertelnych ofiar katastrofy.

Władze lokalne miasta Changsha w prowincji Hunan poinformowały, że nie jest znana przyczyna zawalenia się budynku, ale kilka osób zostało aresztowanych, w tym właściciel budynku, osoby odpowiedzialne za jego przebudowę oraz zespół z firmy inżynieryjnej, któremu zarzuca się sfałszowanie dokumentów.

Budynek, który runął w ubiegły piątek, powstał w roku 2012 jako sześciopiętrowy blok mieszkalny. Sześć lat później dobudowano do niego kolejne dwie kondygnacje.

Powodem zawalenia się ośmiopiętrowego bloku mieszkalnego były prawdopodobnie błędy konstrukcyjne. W budynku mieściły się również hotel i kino.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama