107,6 FM

Ta nauka nie jest nasza

Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że mnie pierwej znienawidził. J 15,18

J 15, 18-21

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

Czytaj Pismo Święte w serwisie gosc.pl: biblia.gosc.pl

Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że mnie pierwej znienawidził.
J 15,18

Ewangelia z komentarzem. Ta nauka nie jest nasza
Gość Niedzielny

Prowadząc ewangelizację, czy po prostu rozmawiając z innymi osobami o wierze, możemy skupiać się na doborze treści i środków przekazu, by być jak najskuteczniejszym w przekonywaniu innych do Chrystusa. Czasem jednak, gdy zapomnimy, że „sługa nie jest większy od swego Pana”, możemy wpaść w pułapkę własnych przekonań i wysiłków. Gdy zaczynamy zaciekle bronić swoich racji, uważać, że inni muszą czy powinni dać się przekonać do tego, o czym mówimy, wówczas zamiast być sługami słowa, stajemy się jego panami czy posiadaczami. A tymczasem ta nauka nie jest nasza ani nawet my sami nie należymy do siebie. Jezus mówi wprost, że gdy Jego słowo jest odrzucane, to i nasze będzie odrzucane; gdy Nim pogardzają, to i nami będą pogardzać.

 

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..