107,6 FM

Spotkanie z kardynałem Georgem Pellem

Serdecznie zapraszamy na  internetowe spotkanie na żywo z kardynałem Georgem Pellem, które odbędzie się w najbliższy piątek, 20 maja o godzinie 20:00. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

Spotkanie  będzie  dostępne na kilku kanałach YT:
• Kanał EWTN Polska: https://www.youtube.com/watch?v=l68NIORgBec
• Veritatis Splendor: https://www.youtube.com/watch?v=w4NVLqgjxZU
• Chrześcijańskie Centrum Kultury Maryi Naszej Królowej: https://www.youtube.com/watch?v=-Q1X24JEMDw
• Stowarzyszenie Katolickie „Przybądźcie wierni” (Adeste fideles): https://www.youtube.com/watch?v=inY6Q6YJ0CY

Tematem spotkania będzie przechowywanie i przekazywanie depozytu wiary w czasach zamieszania, kryzysu i prześladowań. 
Jego Eminencja kard. George  Pell podzieli się refleksją na temat synodu o synodalności, sytuacji Kościoła Katolickiego, odpowie na pytanie jak głosić Ewangelię w społeczeństwie coraz bardziej zdechrystianizowanym czy nawet antychrześcijańskim, w którym kultura, środowiska akademickie i politycy kwestionują podstawy cywilizacji chrześcijańskiej, jak zachować sprawiedliwość i miłość w obliczu bólu niesprawiedliwości, jak zachować wiarę i nadzieję w czasach prześladowań i więzienia. Podzieli się także swoimi przemyśleniami na temat drogi odnowy Kościoła, sposobu przekazywania nienaruszonego depozytu wiary kolejnym pokoleniom oraz podejmie kwestie usprawnienia organizacyjnego i finansowego  funkcjonowania Kościoła oraz  tego, jak radzić sobie odrzucaniem nauczania KK przez duchownych , telogów i pojawianiem się fałszywych proroków w Kościele.

***
Kardynał George Pell (ur. 8 czerwca 1941) jest kardynałem Kościoła Katolickiego z Australii. Pełnił funkcję prefekta Sekretariatu ds. Gospodarki Stolicy Apostolskiej w latach 2014-2019, a w latach 2013-2018 był członkiem Rady Kardynałów Doradców Ojca św. Franciszka. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1966, biskupie w 1987, a kardynałem został w 2003. George Pell był arcybiskupem Sydney (2001–2014), arcybiskupem Melbourne (1996–2001) i biskupem pomocniczym Melbourne (1987–1996). Jest  autorem, publicystą i mówcą publicznym. Od 1996 r. arcybiskup Pell zabiera głos w ważnych sprawach publicznych, zachowując przy tym wierność ortodoksyjnemu nauczaniu katolickiemu. Posiada licencjat z teologii na Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie oraz doktorat z teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne spędził 400 dni w więzeniu o zaostrzonym rygorze. Ostatecznie został pczyszczony z zarzutów jednomyślną decyzją Sądu Najwyższego. Owocem tych trudnych chwil stała się książka „Dziennik więzienny”, która w Polsce ukazała się w 2021 r.  Druga część „Dziennika więziennego” ukaże się w czerwcu 2022 r. nakładem Domu Wydawniczego „Rafael”.  Wydawca oryginału, dyrektor wydawnictwa Ignatius Press, który twierdzi, że „Dziennik więzienny” stanie się klasyką duchowości.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama