107,6 FM

Będziecie prześladowani

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. J 16,1

J 15, 26 – 16,4a

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze.
J 16,1

Ewangelia z komentarzem. 23 maja
Gość Niedzielny

Będziecie prześladowani – zapowiada Jezus swoim uczniom. Wyłączą was ze swojej wspólnoty, bo nie poznali Boga i Jego zamysłów – wyjaśnia, mówiąc o szykanach, jakie spotkają Jego uczniów ze strony Żydów. A mówi im to, by gdy nadejdą te chwile, nie załamali się w wierze. Czy nam, uczniom Jezusa XXI wieku, grożą dziś podobne niebezpieczeństwa? Jeśli tylko konsekwentnie Mu wierzymy – tak. W naszych realiach nie będą to krwawe prześladowania, ale poniżające słowa, towarzyski ostracyzm, problemy w pracy… To ciągle może się zdarzyć. Nie ma się czym przejmować. To znaczy, że jesteśmy solą, która nie utraciła swojego smaku. Źle by było, gdyby nasza wiara i nasze życie nie budziły niczyjego sprzeciwu.

Ewangelię z komentarzem znajdziesz również na naszym kanale SPOTIFY. Obserwuj, by niczego nie przegapić.

Znajdziesz nas także w Podcastach Google

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..