107,6 FM

Beatyfikacja Pauliny Jaricot

Była kobietą odważną, z którą liczyli się papieże. Wyprzedzała swoją epokę. Paulina Jaricot, założycielka Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary, w niedzielę zostanie beatyfikowana w swoim rodzinnym Lyonie. To tam żyła, wspierała misje i robotników, tam też umarła, oszukana i opuszczona, w totalnej biedzie. W magazynie misyjnym opowiadają o niej ks. Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych oraz ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".

Beatyfikacja Pauliny Jaricot   Zielona Góra, 25.07.2016. Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Oblicza tradycji". Na zdjęciu: zespół z Indii Katarzyna Buganik /Foto Gość

Stan Karntaka w Indiach chce wprowadzić ustawę przeciwko nawróceniom, co szczególnie uderzy w mniejszość religijną, jaką są chrześcijanie - mówią o tym redaktorzy misyjne.pl, Karolina Binek i Piotr Ewertowski.

Kościół Saint-Nizier w Lyonie - to kościol parafialny Pauliny   Kościół Saint-Nizier w Lyonie - to kościol parafialny Pauliny
Józef Wolny/ Foto Gość

Prosto z Lyonu o beatyfikacji i życiu Pauliny Jaricot opowiada ks. Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. - Dla nas jest to czas szczególny, bo świętujemy 200-lecie od powołania Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 100-lecie od nadania temu dziełu tytułu papieskiego - mówi ks. Będziński.

Aby Paulina mogła być wyniesiona na ołtarze, musiał wydarzyć się cud. W 2012 roku trzyipółletnia Mayline udławiła się (i dusiła) kawałkiem kiełbasy. Chociaż diagnoza lekarzy nie pozostawiała żadnej nadziei – rodzice usłyszeli, że dziecko wkrótce umrze – dziewczynka nieoczekiwanie wyzdrowiała, stopniowo odzyskując sprawność całego organizmu - wyjaśnia ks. Maciej Będziński.

Grób Pauliny Jaricot znaduje się w kościele St. Nizier w Lyonie   Grób Pauliny Jaricot znaduje się w kościele St. Nizier w Lyonie
Józef Wolny/ Foto Gość

Redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ks. Adam Pawlaszczyk odbył ostatnio pielgrzymkę do Lyonu. Tam odwiedził miejsca związane z nową błogosławioną i zaczytywał się w jej pismach.

Zobacz żywą Paulinę Jaricot: https://missio.org.pl/wp-content/uploads/2021/11/Paulina_zywa.mp4

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..