107,6 FM

Bogusław Hutek: Żeby przybyło węgla w sprzedaży, kopalniom trzeba więcej górników i inwestycji

– Żeby przybyło węgla w sprzedaży, kopalniom trzeba więcej górników i inwestycji – powiedział w Radiu eM Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność i szef „Solidarności” w Polskiej Grupie Górniczej. Odniósł się w ten sposób do dramatycznej sytuacji w handlu węglem.

Bogusław Hutek: Żeby przybyło węgla w sprzedaży, kopalniom trzeba więcej górników i inwestycji
Radio eM

Bogusław Hutek zaznaczył, że aby kopalnie mogły zwiększyć wydobycie w związku z brakiem węgla na rynku, potrzebna jest wymiana przestarzałego sprzętu na nowy. Do tego jednak potrzeba jest jasna deklaracja rządu, że węgiel będzie paliwem przejściowym w Polsce, a wydobycie nie będzie radykalnie zmniejszane w kolejnych latach. Wypomniał rządowi brak takich deklaracji.

Gość Radia eM podkreślił, że związkowcy proponowali już w ubiegłym roku stworzenie przez PGG własnych składów węgla w różnych miejscach kraju, aby tam oferować to paliwo w cenach kopalnianych. Zarzucił pośrednikom w handlu węglem, że bez uzasadnienia podnieśli marże powodując niezwykły wzrost cen.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.