107,6 FM

Śląskie. Praca dla księgowych. Na rynku brakuje specjalistów od rachunkowości

Księgowi pilnie poszukiwani. Na rynku pracy brakuje osób mogących podjąć pracę w rachunkowości - a młode osoby nie garną się do tego zawodu.

Na rynku brakuje osób z kompetencjami księgowego. Choć uczniowie kończący technikum o takim profilu nie mają problemów ze znalezieniem pracy - to jednak chętnych brak. Dlaczego? Magdalena Gątkiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu tłumaczy, że wokół zawodu wyrosło wiele mitów. Praca ta nie musi być nudna; nie jest wymagana znajomość zaawansowanej matematyki, bo wiele za człowieka robi program. Przydadzą się za to wiedza ogólna, dokładność, systematyczność i cierpliwość. A jak wyglądają zarobki?

Jak przekonuje Anna Kowalska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu - przyszłych księgowych czekają nie tylko dobre zarobki - ale też pewna praca, bo nie ma firmy bez księgowego:

Praca księgowego w świadomości społecznej obrosła w wiele mitów, które obalali wraz z reporterem Radia eM uczniowie sosnowieckiego Technikum nr 1 - Rozalia i Oliwier:

Od kilkunastu lat polscy księgowi świętują swój dzień, który przypada na 9 czerwca. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce obchodzi swoje 115-lecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama