Zobacz najlepsze chwile trzech pierwszych edycji Górskiego Biegu Frassatiego organizowanego przez "Gościa"

Już w sobotę ponad 350 biegaczy wystartuje w IV edycji biegu organizowanego przez "Gościa Niedzielnego".

Już w sobotę o 9:30 z Międzybrodzia Bialskiego wystartuje kolejna, IV edycja Górskiego Biegu Frassatiego - imprezy organizowanej od 2019 r. przez "Gościa Niedzielnego" w Beskidzie Małym. W tym roku po raz trzeci rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich. Bieg, który gromadzi od pierwszej edycji zarówno biegaczy amatorów jak i czołówkę polskich biegaczy górskich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na liście startowej tegorocznych zawodów znalazło się pond 350 uczestników. Już teraz zapraszamy Was do kibicowania na trasie, obserwowania relacji na gosc.pl i mediach społecznościowych.

Górski Bieg Frassatiego 2019: W I edycji bieg ukończyło 292 uczestników, przy lejącym się z nieba żarze zwyciężył Marcin Kubica z Bielska-Białej, ustanawiając niepobity do dziś rekord trasy (1:40:21). Pierwszą rekordzistką i najszybszą kobietą tej edycji została Anna Arseniuk z Torunia z czasem 2:03:30.

Górski Bieg Frassatiego 2019 - Best Of
Górski Bieg Frassatiego

Górski Bieg Frassatiego 2020: Ze względu na pandemiczne obostrzenia impreza została przełożona z czerwcowego terminu na ostatnią sobotę września. M. in. w związku z restrykcjami trasa została skrócona o pierwsze 700 m. W pierwszej godzinie od wystrzału startera biegacze zmagali się z silną ulewą i wiatrem, by ostatecznie finiszować w promieniach jesiennego słońca. Wśród panów wygrał Robert Faron (1:41:00), a wśród pań debiutująca w GBF Urszula Paprocka (1:53:54).

Bieg Frassatiego 2020 - Best of

Górski Bieg Frassatiego 2021: Trzecia edycja odbyła się w warunkach podobnych do pierwszej: w potwornym upale, na pełnej, 21,7 kilometrowej trasie z metą nad jeziorem Międzybrodzkim. Zwycięzcy biegu - Adrianowi Bednarkowi - zabrakło do rekordu trasy niewiele ponad minutę - przekroczył linię mety po 1:41:45. Padł za to nowy rekord trasy pań - po raz drugi zwyciężyła Urszula Paprocka, która - tym razem na pełnej trasie - złamała barierę 2 godzin (1:59:05). W tym roku obsada biegu jest wyjątkowo mocna - czy złamane zostaną kolejne rekordy? Na razie padł rekord zarejestrowanych biegaczy i biegaczek. Na wyniki sportowe musimy poczekać do soboty.