107,6 FM

W niedzielę w 16 miastach wojewódzkich odbędą się gry miejskie "Przygoda z Tatą"

W niedzielę 19 czerwca w ramach programu "Ojcostwo – Przygoda życia" w 16 miastach wojewódzkich odbędą się gry miejskie "Przygoda z Tatą". Ich celem jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie.

W Polsce 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Z tej okazji MRiPS rusza z programem "Ojcostwo – Przygoda życia", którego celem jest wzmacnianie więzi rodzinnych, tworzenie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z rodzinami oraz wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie.

Gra miejska odbędzie się w 16 miastach właściwych ze względu na siedzibę wojewody i ma być okazją do wspólnego spędzania czasu oraz tworzenia poczucia lokalnej tożsamości.

Wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Opolu, Rzeszowie, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Olsztynie, Poznaniu oraz Szczecinie.

W grze wezmą udział drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Na wszystkich uczestników zabawy czekać będą liczne atrakcje, gadżety oraz edukacyjne nagrody.

Konkurs na zorganizowanie gry miejskiej "Przygoda z Tatą" realizowany był w ramach programu "Ojcostwo – Przygoda życia" zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku. Jego organizatorem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Konkurs kierowany był do organizacji pozarządowych, które mają już doświadczenie w organizacji gier miejskich lub podobnych wydarzeń kierowanych do rodzin w przestrzeni publicznej.

Czytaj też:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama